איך יוצרים אחדות זוגית בבת אחת?

אחד האתגרים הגדולים הגדולים והעיקריים של האיש והאשה, הוא לחשוף ולגלות את האמת השורשית והנעלמת שבעומק הם בעצם נשמה אחת. בצד הגלוי של המציאות, איש ואשה שונים אחד מהשני בתכלית – מערכת תפיסות העולם שלהם שונה, העולם הרגשי שלהם שונה וגם בהנהגה המעשית הם מתנהלים בצורה אחרת לחלוטין. מעבר לשוני המובנה והטבעי שביניהם, הם גם גדלו בבתים שונים, לרוב עם מנטליות שונה, קיבלו השפעה הורית אחרת וצברו חוויות חיים אחרות לחלוטין שכמובן השפיע ועיצב את האישיות שלהם בצורה שונה. 

כלומר, בני הזוג בחוויה הגלויה שלהם מרגישים את עצמם נפרדים אחד מהשני ואותה נקודה נשמתית שבה הם בעצם נשמה אחת מאוד לא גלויה להם בחוויה. כל קשר מתחיל בתחושת זרות וחוסר שייכות מאוד גדולה שבאה לידי ביטוי בעיקר במפגשי ההיכרות הראשוניים לפני החתונה, כאשר במהלך הפגישות, בצורה הדרגתית, הם מתחילים להכיר אחד את השני ולחשוף את הצדדים היותר פנימיים ועמוקים שלהם ולגלות את נקודות השייכות והקירבה ההדדית שהופכת להיות בסופו של דבר נטיית הלב והכרה שהם נועדו זה לזו. 

תחושת השייכות הפנימית שנחשפת במהלך הפגישות, צריכה ללכת ולהעמיק גם ובעיקר אחרי החתונה. ככל שהם זוכים להכיר את הרבדים היותר עמוקים ופנימיים אחד של השני – לא רק את האופן שבו הם מגיבים לסיטואציות שונות במציאות וכיצד הם מתמודדים עם אירועים וקונפליקטים שונים, אלא גם את התחושות הפנימיות שלהם ואת צורת החשיבה שלהם לגבי האירועים והתמודדויות השונות, הם מסוגלים לצאת מהמקום הנפרד והשונה ולגלות את נקודות האחדות שלהם. כלומר, היכולת של בני הזוג לחשוף ולגלות בתוך החיים היומיומיים שלהם את האחדות הנשמתית שקיימת במעמקי העל-מודע שלהם, תלויה בתהליך ההיכרות ההדרגתי שבני הזוג אמורים לעבור אחד עם השני. ככל שהם מכירים אחד את השני בצורה יותר טובה ועמוקה – את השאיפות שלהם, את הפחדים, את האהבות והתשוקות, ולא מסתפקים בצדדים החיצוניים והטכניים יותר של הקשר, כך תתעורר יותר האהבה ותחושת השייכות והחיבור הפנימית. 

התהליך הזה של גילוי הפנימיות אחד של השני וחשיפתו על פני השטח התודעתי שלהם, לא קורה מעצמו והוא גם הרבה פעמים לא כזה פשוט. כדי להכיר באמת, הם צריכים ללמוד לשתף אחד את השני בצורה כנה ופתוחה  באמצעות שיחות עומק שהם מנהלים מפעם לפעם. היכולת לחשוף ולגלות את מה שבאמת מתחולל בתוכי, דורש אומץ וביטחון עצמי. לפעמים עלולים בני הזוג לחשוש לחשוף ולגלות את מחשבותיהם הפנימיות ומעדיפים לשמור את עולמם הפנימי לעצמם. ואכן, תהליך ההיכרות הזה שקורה באמצעות תקשורת ויכולת שיחה עמוקה, היא משהו שבני הזוג צריך ללמוד לעשות בצורה נכונה. 

אבל, למרות שבאופן כללי תהליך ההיכרות וההתחברות הזה אמור להיות הדרגתי, עקב בצד אגודל, ישנו סוג של ‘קיצור דרך’ שמאפשר לבני הזוג לדלג כביכול מעל המסע הזה ולחולל חוויות אחדות וחיבור זוגי מאוד גדול ממש בבת אחת – השמחה!


לשמחה ישנה תכונה מאוד מיוחדת של פריצת גבולות וגילוי ההעלם העצמי של האדם. כשאדם מתמלא בשמחה, כל המגננות והחסמים משתחררים בו באופן מיידי – והוא יכול לבטא את מי שהוא באמת בצורה הרבה יותר פתוחה ומשוחררת שהרי שמחה פורצת גדר. וכך, באמצעות השמחה, יכולים בני הזוג לחוות את עצמם בצורה הרבה יותר שלימה וממילא להתחבר, להזדהות ולהרגיש את הקשר הנשמתי העמוק שלהם גם ברובד היותר גלוי של המציאות וליצור חווית אחדות והרמוניה בקשר הזוגי שלהם.  

הבעיה היא, שבגלל שהחיים מלאים במשימות, דברים שצריך לטפל בהם, קשיים, אתגרים וגם בקשר הזוגי עצמו לא תמיד הכל מושלם, לכן הרבה פעמים השמחה לא מופיעה באופן טבעי וספונטני. אבל, אחת התכונות החשובות של השמחה היא שבניגוד לאהבה, אפשר להכריח אותה. כלומר, באמצעות פעולות חיצוניות שמבטאות שמחה – מחיאות כפיים, קפיצות וריקודים – ניתן ‘להכניס את עצמינו’ למצב רוח שמח למרות שמבחינה תודעתית לא היתה לנו סיבה למסיבה. וגם על זה אפשר לעבוד – בני זוג שיעצרו להתבונן בכל הטוב שיש להם בחיים, להעריך ולייקר אותו, יוכלו בקלות למצוא הרבה סיבות לשמחה ולהכניס אותה לתוך חייהם וכך להגיע בע”ה לחיבור זוגי שלם והרמוני. 

דברו איתי 🙂

הרצון להתחתן הוא אחד הרצונות העמוקים ביותר שלנו, וכשזה לא קורה התסכול הוא גדול. 

אם יש לכם קושי או אתגר מסויים שעדיין לא הצלחתם לפצח, אשמח לעזור לכם בע”ה. מוזמנים לשאול כל שאלה ואשתדל לחזור אליכם בהקדם. 

לאזן את המרחב הזוגי עם האישי

איך מתמודדים בצורה נכונה עם הקונפליקט בין הרצון לבנות ולחזק את הקשר הזוגי שלנו בשנה הראשונה עם הצורך של כל אחד מבני הזוג לשמר את המקום האישי והפרטי שלו? על אחת ההתמודדויות היסודיות במרחב הזוגי בכלל ואיך היא באה לידי ביטוי בעיקר בשנה הראשונה של הקשר בפרק השבועי שלנו. האזנה נעימה

האם צריך להתחשב במזלות בבחינת ההתאמה הזוגית?

הציעו לי הצעת שידוך עם בחור שנולד בחודש חשון ואילו אני נולדתי בחודש שבט. אחרי שלמדתי על החודש הזה עפ״י היהדות, לא נראה לי שאצליח לשלב את זה בחיים שלי. האם זה נכון לפסול בגלל זה הצעה?

נעים להכיר – פרק הבכורה של ‘לב אחד’ – פרק 1

הציעו לי הצעת שידוך עם בחור שנולד בחודש חשון ואילו אני נולדתי בחודש שבט. אחרי שלמדתי על החודש הזה עפ״י היהדות, לא נראה לי שאצליח לשלב את זה בחיים שלי. האם זה נכון לפסול בגלל זה הצעה?

איך יודעים שזה הזיווג שלי?

כדי להמשיך קדימה ולהתחתן, לא מספיק לאהוב. חווית האהבה בלעדיה אי אפשר והיא תנאי הכרחי (למעט מקרים מאוד מסויימים) אבל לא מספיק. לפעמים דווקא האהבה תגרום לי להתחתן עם מישהו שהוא בכלל לא מתאים לי ולכן לפני שמקבלים את ההחלטה הכי גורלית כנראה שניקח בחיינו, עלינו לעבור תהליך היכרות מאוד משמעותי

למה כל כך חשוב לדבר על תסכולים שיושבים בתוכי

תסכולים מתמשכים עלולים לגרום לקשיים שונים ומשונים במרחבי החיים השונים ובעיקר בתחום הזוגי וכדי לפתור אותו צריך לעשות בירור שכלי שיעניק לנו בהירות לגבי שורש התסכול וישחרר אותו בע”ה

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד