נמאס לך מהלבד? מסתובבת כבר שנים בדייטים ושום דבר לא מתחבר?

ביחד נהפוך את תהליך החיפוש המורכב לפשוט, נשחרר את המחסומים המעכבים, נבנה מיומנות זוגית פנימית ומעשית ונהפוך את המסע הזה לכיפי, ממוקד ומצליח.

לפרטים נוספים וקביעת שיחת התאמה לתכנית, מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם בע"ה

מה בסך הכל את רוצה? להכיר בחור כלבבך. רגיש. מכבד. מסודר. בחור שתרגישי איתו הכי בנח בעולם. שתוכלי להיות איתו פשוט את. בחור שתעריכי ושתדעי בצורה הכי ברורה שיהיה לך טוב איתו. שהוא יהיה בעל טוב ואבא טוב ושתוכלו ביחד לבנות זוגיות הכי טובה שיכולה להיות. אבל בפועל את נפגשת ונפגשת והחלום נראה רחוק מתמיד.
 

אני יודע. קשה להסביר את התחושות האלה במילים. מין קוקטייל של תסכול, עייפות פחד וייאוש מעורבבים להם ביחד. את פשוט כל כך רוצה להתחתן. מה יותר צודק מזה? וזה לא שאת לא עושה כלום. את עושה ועשית כבר לא מעט – נרשמת כמעט לכל האפליקציות ואתרי ההיכרויות המובילים ואת אפילו מציצה שם מדי פעם, את מזכירה בעדינות לחברים ולדודות שאת עדיין מחפשת וכשמישהו נראה לך סוף סוף אפילו קצת נורמלי, את גם נפגשת איתו ומשתדלת – ממש ממש משתדלת – לא להיות יותר מדי בררנית וביקורתית כמו שכולם אומרים לך שאת. אבל בסופו של דבר, גם אם את הולכת נגד האינטואציה המאוד חזקה שלך וממשיכה להיפגש עוד כמה פגישות כדי בכל זאת לתת את הצ’אנס שכולם אומרים לך שאת חייבת לתת – בסוף את כבר לא מסוגלת וזה נגמר. 

ולעיתים רחוקות זה קורה ואת פוגשת מישהו שפתאום עושה לך את זה. חמוד. מצחיק. עם ביטחון עצמי. גבר. פשוט גבר. אבל אז הוא לא בעניין… ושוב את חוזרת מאוכזבת למעגל הבלתי נגמר והמתיש הזה והאור שבקצה המנהרה – האור הזה נראה רחוק מתמיד. אבל את גם עם מודעות עצמית גבוהה, ומאמינה בעבודה פנימית אז לא וויתרת גם על הדרכות ושיעורים, והשתתפת בסדנאות ואולי אפילו חיממת את ספת הפסיכולוגית איזו תקופה – אבל בשורה התחתונה… את עדיין לבד. אלוהים אדירים! מה יהיה?!

נעים מאוד, אני ליאור דבורצקי  וכבר למעלה מעשור שאני עוזר לפנויים ופנויות לעבור את מסע החיפוש שלהם בכיף וללא תסכולים, לייצר פגישות עם פוטנציאל גבוה לחתונה במינימום זמן ואנרגיה ולמצוא את הזוגיות שבאמת מתאימה להם כך שיוכלו להתקדם לחתונה מתוך תחושת חיבור פנימי וביטחון שהפעם – זה זה!

לפני כ-12 שנה חזרתי, ביחד עם אשתי, משליחות מדהימה בבית חב”ד למטיילים בפרו, עם החלטה שאת השליחות שלי אני עושה דווקא בארץ. הקמתי את ‘לב לדעת – המרכז לזוגיות יהודית’ ובמקביל ללימודי אימון, CBT יהודי וייעוץ זוגי אצל הרב יצחק ערד, התחלתי לעסוק בשידוכים. במשך שנה נפגשתי עם עשרות ואולי מאות בחורים ובחורות שמאוד רוצים להתחתן ולהקים בית. האמת, לא חוויתי הצלחה גדולה בתור שדכן, אבל תוך כדי השיחות הרבות שניהלתי עם ה’מחפשים’, הבנתי שיש כאן איזו נקודה שהחבר’ה מפספסים. הם כל כך רוצים להתחתן ולמצוא אהבה… ובצדק! אבל את כל האנרגיות שלהם הם משקיעים בכיוון הלא נכון. 

גיליתי שלמרות שמדובר בהחלטה אולי הכי משמעותית שהאדם עושה בחייו – עם מי הוא הולך להתחתן – רובם לא טורחים לעבור תהליך הכנה מסודר לקראת מסע החיפוש הזה. וככה זה גם נראה. בחורות טובות, כישרוניות ומוצלחות – משתוקקות להקים בית ולא מצליחות. הן פשוט לא יודעות שישנה דרך מאוד מסודרת ושיטתית שצריך ללכת בה ואז זה פשוט קורה. אלפי שדכנים, עשרות אתרי היכרויות, מאגרים עצומים של פנויים ופנויות, קבוצות שידוכים בווטסאפ, טיולים ואירועים של פנויים פנויות, תפילות המוניות למעוכבי שידוך על קברי צדיקים… ובכל זאת – אלפים אלפים עדיין לבד. למה?

כי זה לא משהו טכני שבולם אותנו ולא מאפשר לנו להתחתן. הבעיה היא לא בזה ש’אין הצעות’ או ש’עוד לא הגיע האחד’. מציאת זיווג זה לא כמו למצוא רכב ואפילו לא כמו למצוא דירה. מדובר על תהליך מאוד עדין ומורכב מבחינה נפשית – ואם כשאני רוצה לפתוח עסק אני חייב לעשות עבודת הכנה דקדקנית ולהכין תכנית פעולה שיטתית ומסודרת, על אחת כמה וכמה בתהליך כל כך מורכב כמו בחירת בן זוג שאיתו אני הולכת לחיות לנצח…

אז הפשלתי שרוולים, והתחלתי לבנות תהליך סיסטמתי ומסודר לניהול תהליך החיפוש שכמעט כל אחת יכולה להתחיל לצעוד בו ולהגיע לתוצאות תוך זמן קצר. מדובר על תהליך שמורכב משני רבדים שמשלימים אחד את השני – תודעתי ומעשי. מתוך הבנה עמוקה של מבנה הנפש כפי שהיא נלמדת בתורת הקבלה והחסידות, ומתוך ניסיון של עבודה אימונית עם עשרות בחורים ובחורות שכבר התחתנו ברוך ה’, פיתחנו תהליך שמשלב אימון, הדרכה וליווי אישי וצמוד עד לחופה שפשוט עובד. 

 

אני רוצה להזמין אותך לעשות משהו חדשני שעדיין לא ניסית:

בואי נשים את הדברים על השולחן. אם זה לא קרה עד היום, מה שצריך לקרות כאן כדי שהוא פתאום יופיע – האביר הזה שלך על הסוס הלבן – זה לא פחות מנס ו..וואלה, לא ממש כדאי לסמוך על זה. אני גם יודע שאין לך כח ליותר מדי חפירות בנפש – ולמרות שזה בהחלט חשוב לעשות עבודה פנימית ועמוקה – בתכנית הזאת אנחנו שמים דגש על התכל’ס. בנינו תכנית מאוד ממוקדת ועניינית, שמצד אחד מאפשרת לנו לעשות סדר פנימי ותודעתי לגבי הערך והביטחון העצמי שלי, מה אני בעצם מחפשת בבן הזוג שלי – מה עיקר ומה טפל, איפה כדאי לי לחפש אותו וכמה זמן ואנרגיה נכון לי להשקיע בחיפוש בהתאם לסגנון החיים הנוכחי שלי, ומצד שני, נותנת לך מענה הכי מעשי ופרקטי בהתנהלות היומיומית של מסע החיפוש הזה. במילים אחרות, במשך 8 שבועות אנחנו בונים ביחד תכנית עבודה מסודרת ושיטתית שמתאימה לך באופן ספציפי ואז כשהכל מוכן, אנחנו יוצאים למסע הזה ביחד כשאני מלווה אותך באופן אישי וצמוד ופשוט לא עוזב אותך עד החתונה.

אז איך תמצאי את עצמך בסוף התכנית?

מה בתכנית?

8 שבועות של הדרכות אינטרנטיות קצרות וממוקדות, בקצב שלך ובלי לצאת מהבית ובניית תכנית עבודה אישית מסודרת ושיטתית

ליווי אישי וצמוד באמצעות הווטסאפ ללא הגבלה - פשוט עד לחופה

איך זה עובד?

במהלך התכנית ייפתח לך בכל שבוע מודול בנושא מסויים לצפייה בוידאו, משימות ותרגילים. בנינו את ההדרכות כך שכל מודול מחולק להדרכות קצרות בנות כ- 10-15 דקות, כדי שתוכלו לממש את התכנית תוך כדי שגרת היומיום העמוסה.  
מיד עם תחילת התכנית ייפתח לכם ערוץ פתוח עם ליאור דבורצקי, שילווה אתכם באופן אישי וצמוד באמצעות הווטסאפ ויעזור לכם בהתמודדויות, בדילמות ובהתלבטויות במהלך החיפוש, הפגישות ונקודות קבלת ההחלטה

על מה עובדים?

שבוע א'

בונים את הערך העצמי

היכולת להתחבר לא ממקום של אינטרסים, אלא מתוך חיבור עצמי, אמיתי ועמוק תלויה ביכולת שלי לשים את עצמי בצד ולראות את הבן זוג שלי. כל עוד אני עסוקה בעצמי, לא באמת אוכל ‘לראות’ את בן הזוג שלי.
 
אבל כדי שאוכל לשים את עצמי בצד ולהיות מרוכזת באמת במי שעומד מולי – אני חייבת להיות מאוד שלימה בתוך עצמי.
 
אדם שלא מאמין בעצמו ובכוחות שניתנו לו, שמרגיש חוסר ערך עצמי וחוסר ביטחון – יהיה לו מאוד קשה ליצור חיבור זוגי. הוא יהיה יותר מדי עסוק בלשמור על עצמו או להגן על התדמית החיצונית שלו.
 
ולכן, לפני שאנחנו בכלל מתחילים ‘לחשוב’ על זוגיות, אנחנו חייבים לבנות את עצמינו. להגיע לאותו ערך עצמי שאינו תלוי בדבר.
 
בשבוע זה נפתח ונעצים את חווית ה’אני’ שיאפשר לנו להיפתח אח”כ למקום הזוגי בנפש

שבוע ב'

פותחים את המקום הזוגי בנפש

אחרי שבנינו את עצמינו והתחברנו למקום היותר שלם שלנו, עכשיו אפשר להיפתח לזוגיות. הרבה חושבות שזה שכמעט כל פגישה נגמרת באכזבה וחוסר מציאת חן זה כי זה לא שייך, אבל האמת היא שהרבה מהמקום שלא מרגיש חיבור, קשור לעובדה שהמקום הזוגי שלי בנפש לא מפותח מספיק. 
 
בשבוע זה נבנה את הכלים שיאפשרו לנו לצאת מתחושת הזרות והריחוק הראשונית וניתן מקום לתחושות הנעימות של תחושת השייכות והחיבור להופיע. 

שבוע ג'

מתקנים את הציור

כל אחת, אם במודע או שלא במודע, סוחבת איתה ציור של ‘איך הוא צריך להיות’. על הציור הזה אנחנו חולמות, עם הציור הזה אנחנו ניגשות לשדכניות ומגדירות להן מה לחפש עבורינו, עם הציור הזה אנחנו בוחרות אם להפגש או לא, ולציור הזה אנחנו משוות את הבחור איתו נפגשנו כדי לבחון אם ‘זה זה’ או ‘לא זה’.
 
אם הציור שאותו אני סוחבת הוא ציור נכון, אז ברוך ה’. אבל מה יקרה אם הציור מסיבה כזאת או אחרת מוטעה? אם הציור שלי הוא בכלל לא מה שהשם קבע לי ארבעים יום לפני יציאת הולד? אז השדכנית מחפשת לי מישהו שהוא לא שלי בכלל, ואני אומרת ‘לא’ לבחורים שדווקא יכולים להתאים, ואני מחליטה לא להיפגש עם מישהו שהוא דווקא ממש יכול להתאים לי, ואני מתלהבת מבחורים שלא שייכים אלי ופוסלת על בחורים שיכולים להיות בני זוג נהדרים.
 
בקיצור, ציור טועה הוא אחד החסימות הגדולות ביותר בתהליך החיפוש. 
 
בשבוע זה של התכנית נדייק מה באמת אנחנו רוצות וכך נוכל ליצור קשר וחיבור בלי להתפשר על הדברים שחשובים לי

שבוע ד'

איך להגיע לפגישות רלוונטיות

אחד הקשיים הגדולים בתהליך הוא להצליח להיפגש עם בני זוג פוטנציאליים שמתאימים לי. 
בעולם השטוח, הרדוד ומשופע האפשרויות של אתרים ואפליקציות, קשה מאוד לאתר את אותו אחד שיכול להיות בעלי. 
 
הבעל שם טוב חידש שכל מה שקורה לנו בחיים – תלוי בעצם בנו. בחוויה הרגשית שלנו ובמעשים שלנו. הקב”ה מנהל את כל מה שקורה לי בחיים בהתאם ל’תדר’ שבו אני נמצאת. 
 
ההכרה הזאת מאפשרת לנו להתחיל לקבל שליטה על מה שקורה לנו בחיים – ולמשוך את מה שחשוב לנו באמת. 
 
בשבוע הזה ניכנס ל’תדר’ שימשוך בע”ה את הזיווג האמיתי שלנו ונבנה תכנית מסודרת שתשמש ככלי ל’אור’ החדש שיבוא.

שבוע ה'

לפתח את המקום הבוחר שבי

לבחור צריך לדעת. בתהליך החיפוש אנחנו נמצאים כל הזמן בתהליך של בחירה – לאיזה אתר להיכנס, למי מהבחורים לפנות, האם לענות לפניה של הבחור או לא, האם להגיד ‘כן’ להצעה מהשדכנית או לא, האם לדבר בטלפון, האם להמשיך לפגישה, האם להמשיך להיפגש וכו’ וכו’…
 
לדעת לבחור ולקבל החלטה נכונה, היא אחת היכולות הכי חשובות שהאדם יכול לרכוש לעצמו.
 
בשבוע הזה נפתח ונעצים את המקום הבוחר שלנו ונלמד איך מגיעים למקום שממנו כל החלטה שלי תהיה החלטה מוצלחת בלי לפספס ולטעות! 

שבוע ו'

מתחילים להכיר

אין ספק שההחלטה עם מי להתחתן היא ההחלטה הכי גורלית שיש לנו בחיים. אין כאן דרך חזרה. ולכן ההחלטה הזאת היא גם מאוד מפחידה. 
 
בגלל שזה מאוד מפחיד אנחנו משתמשים במנגנון ההגנה הכי טוב ופשוט ‘חותכים’ – כי זה לא שייך, כי אין מציאת חן וכו’. אנחנו לא רוצים להיכנס לזוגיות עם מישהו שלא מתאים לנו, ואנחנו גם לא רוצים לבזבז את הזמן עם מישהו שלא מתאים לנו. ובצדק!
 
הבעיה היא… שבינתיים אנחנו נשארים לבד. 
 
הפיתרון האמיתי לפחד הצודק הזה – זה להכיר. להיכנס לקשר שבאופן כזה שמאפשר לנו לחשוף את הרבדים היותר עמוקים של הבחור איתו אני נפגשת וככה לדעת באמת ‘עם מי יש לי עסק’. ההיכרות הרחבה והעמוקה הזאת מאפשרת לי גם לקבל החלטה נכונה וגם מעלה מאוד את האפשרות של התחברות רגשית. דבר שהרבה פעמים לוקח לו זמן לקרות. 
 
בשבוע הזה נלמד טכניקות להכיר מאוד מהר – ובמדוייק –  את מי שעומד מולי כדי לא לבזבז זמן עם בחורים לא מתאימים, נפתח מיומנויות תקשורתיות שיאפשרו לנו להכיר בצורה שלימה את הבחור איתו אנחנו נפגשים ונכיר את השיטה שמאפשרת לנו לעזור לו להביא את ה’אני’ האמיתי שלי ושלו ולקלף את כל המסיכות והמגננות הטבעיות שאיתם אנחנו באים באופן טבעי לפגישות

שבוע ז'

מתחילים להרגיש

בלי משיכת לב ותחושה של חיבור ושייכות רגשית יהיה לנו מאוד קשה להמשיך קדימה ולהגיד את ה’כן’. 
 
רגש הלב חייב להתפתח במהלך הקשר ובלעדיו אי אפשר להתקדם לחתונה, אבל הרבה פעמים מכל מיני סיבות הרגש חסום והאהבה לא מופיעה. 
 
בשבוע זה נבין את המנגנון הנפשי שמוליד רגש של אהבה ונשחרר את כל המחסומים שלא מאפשרים לנו לחוש אותה. 

שבוע ח'

איך לנהל בצורה נכונה את סיום הקשרים

גם אחרי שהיכרנו, והתחברנו ואפילו התאהבנו… הרבה פעמים ב’זמן האמת’ קופצות לנו מחשבות של ספיקות שמקררות אותנו. הרי באמת זיווג זה עניין נשמתי ואין לנו כח לדעת בוודאות הכי גדולה האם זה אכן ה’זיווג משמים’. 
 
ולכן, אחרי שעשינו את התהליך בצורה נכונה, צריך להתחבר בנפש למקום של הביטחון. להצליח להתגבר על הספקות והפחדים שמתעוררים בדרך. 
 
לעיתים ספקות מתעוררות אצל הצד השני ועלינו לדעת איך להגיב נכון ולהתמודד עם הספקות שלו.
 
בשבוע הזה נלמד מהו המקום בנפש שממנו שואבים את הכוחות להתגבר על הקולות שמקררים ורוצים להכשיל אותנו. מהי הטכניקה שמנצחת בצורה מוחלטת את הפחדים ומאפשרת לנו לצעוד בביטחה ובשמחה לעבר החופה עם ה’אחד’ שלי.

בוגרות התכנית מספרות

שולמית שרעבי

בואו נעשה את זה פשוט ונתחיל לצעוד יחד לעבר החופה!

לפרטים נוספים מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם בע"ה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד