קורס וידאו ללמידה עצמית

ציר הגדילה - לבנות מחדש עוצמה פנימית

היכולת להתמודד בצורה מוצלחת עם מצבים ואתגרים שונים בתוך המציאות, תלויה בעיקר ברמת המודעות והעוצמה הפנימית שקיימת בתוכי. בקורס זה נלמד לזהות את דרגת המודעות שלנו ולבנות תכנית מסודרת של פיתוח הזהות העצמית היציבה והחזקה שתאפשר לנו לנצח כל קושי ואתגר בחיים. 

מחיר הקורס: 400 ש”ח. ניתן לחלק לעד 4 תשלומים ללא ריבית.

בהנחיית ליאור דבורצקי

החיים הם כמו ים. לפעמים הוא רגוע ושקט ולפעמים סוער וגועש. כשמזג האויר טוב והים רגוע, גם סירה קטנה יכולה לשוט בו בבטחה, אבל כשהרוח מתחזקת והגלים עולים – אז ספינה גדולה ויציבה תהיה מסוגלת להתמודד עם הגלים בצורה טובה. היא תשרוד את הסערה ותמשיך בדרכה, אבל אם מדובר בסירת מפרש קטנה, היא תיזרק מצד לצד, תעבור טלטלות עזות והגלים העוצמתיים יאיימו להטביעה אל המצולות.

כמו בים כך גם בחיים, כולנו עוברים התמודדויות וקשיים בתחומי החיים השונים ובעוצמות משתנות. לפעמים הקושי ניתן להכלה ולפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו פשוט עומדים לטבוע, לא מסוגלים להתמודד והקושי האובייקטיבי מולו אנו מתמודדים פשוט נראה גדול עלינו.

אחד התפקידים המשמעותיים ביותר של האדם, הוא לבנות ולהרחיב את כלי ההתמודדות שלו. כולנו נולדים כמו סירת נייר קטנה ושברירית, אך במשך החיים עלינו לבנות ולפתח בתוכינו את אותה ספינת סוחר גדולה ועוצמתית שמסוגלת להתמודד גם עם ים גבוה במיוחד.

מי שאמור לעזור לנו לעבור את אותה התפתחות פנימית, לצמוח ולגדול, הם ההורים שלנו. באמצעות השפעה הורית נכונה, הם מאפשרים לנו לחשוף את אותה עוצמה פנימית שגנוזה בנו, ולהביא אותה לידי ביטוי בחיים היומיומיים שלנו. אבל, הרבה פעמים מכל מיני סיבות (חלקן גלויות וחלקן נעלמות שמנוהלות ע”י הבורא בהשגחה פרטית), ההורים לא השכילו להעניק לנו את אותה השפעה שכל כך חיונית להתפתחות הנפשית שלנו. מאוד יכול להיות שבלי לשים לב (מתוך כוונה טובה כמובן), הם אף פגעו והרסו והשאירו אותנו להתמודד עם ים החיים באמצעות סירה קטנה ואולי אף סדוקה ושבורה.

בתור ילדים, אנחנו תלויים לחלוטין באותה השפעה הורית ואין לנו את היכולת לגדול בכוחות עצמינו. אבל, בתור בוגרים נדרש מאיתנו לתקן את אותו מקום פנימי שבור, לבנות ולהעצים אותו ולפתח בתוכינו את אותה יציבות פנימית עמוקה שתאפשר לנו לחיות חיים מלאי רוגע ושלווה, הצלחה ושגשוג בכל התחומים – האישיים והחברתיים – ושחרור החוויות הרגשיות הקשות והתסכולים שמלווים אותנו מתוך אותה תודעה קטנה ולא שלימה.

קורס זה כולל 4 שיעורים של שעה וחצי כל אחד, בו נלמד מהם ארבעת שלבי הגדילה הכללים אותם עלינו לעבור על מנת לבנות בתוכינו את אותו מקום יציב וחזק, נמפה את דרגת ההתפתחות שלנו על גבי ציר הגדילה, נכיר את סוגי ההשפעות שעלינו לקבל (ואולי החסירו מאיתנו) על מנת לגדול ולהתפתח במעלה הציר ונבנה תכנית עבודה מסודרת להשלמת ההשפעות החסרות בחיינו ופיתוח אותה יציבות פנימית עמוקה.

למי הקורס מיועד?

מה תפיקו מהקורס?

הקורס יאפשר לכם לזהות את הדרגה הכללית שלכם על גבי ציר הגדילה, ובאמצעות הכרת המאפיינים השונים של ארבעת שלבי ההתפתחות הכלליים, תוכלו גם לזהות את רמת המודעות העכשווית שלכם ביחס לכל התמודדות.

לכל אדם ישנו דרגה כללית בה הוא נמצא בדר”כ, אבל במצבים שונים אנחנו יכולים לנוע על גבי הציר – לרדת או לעלות בו, ולכן מאוד חיוני, מעבר לזיהוי הדרגה הכללית שלנו, לזהות גם את השלב ההתפתחותי בו אני נמצא בכל רגע נתון כדי שאוכל להתייחס למאורע בצורה נכונה ולהכיל בתוכי את ההשפעה התודעתית המתאימה לצורך גדילה והשתחררות מהמקום הרגשי הבעייתי.

זה נכון ביחס לעצמי וזה נכון גם ביחס לסובבים אותי. כלומר, ברגע שאני יודע שבן הזוג שלי למשל, נמצא עכשיו בתודעת ‘יניקה’ (הדרגה השניה מלמטה), אני יכול להתייחס בצורה נכונה ומדוייקת למה שהוא חווה כרגע ולעזור לו. הרבה פעמים חוסר מודעות שלנו למצב התודעתי של הסובבים אותנו, לא רק שלא מסייע להם, אלא אף מזיק ומחריף את המצב וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים למנוע באמצעות פיתוח המודעות הזאת.

אחרי שנזהה את המקום התודעתי הבסיסי שלנו על גבי הציר, נבין כיצד מסרים (שקיבלנו או לא קיבלנו) עיצבו והשפיעו על רמת ההתפתחות התודעתית שלנו, ונבנה תכנית מסודרת להשלמה ותיקון, כדי שנוכל להיכנס לתהליך של עבודה מסודרת ושיטתית של גדילה וצמיחה התפתחותית.

מה בקורס?

בשיעור מס’ 1 – להכיר את עצמי

בשיעור זה נכיר את שני המימדים הפנימיים שנמצאים בתוכינו ומנהלים מאבק איתנים על השליטה במודעות הגלויה שלנו, נלמד את מבנה הנפש ע”פ מודל עשר הספירות – את החלק המודע והלא-מודע שבנפש, את המימדים השונים במבנה ואת הדינמיקה הפנימית בין חלקיו, ונזכיר בקצרה את 4 דרגות ההתפתחות על גבי ציר הגדילה והמשמעויות הנפשיות של כל דרגה.

בשיעור מס’ 2 – עיצוב הנפש

בשיעור זה נלמד כיצד מסרים ותמונות עבר משפיעות לנו על עיצוב המודעות הפנימית שלנו, כיצד מבררים ומתקנים מסרים טועים ולבסוף נתרגל חשיפה ותיקון של מסרים פנימיים שבתוכינו.

בשיעור מס’ 3 – ציר הגדילה

בשיעור זה נלמד בהרחבה על ציר הגדילה וארבעת שלבי ההתפתחות שעל גביו, נכיר את ההשפעה ההורית הנצרכת בכל אחד מהשלבים ואת המשמעות הנפשית של היעדר השפעה מתאימה

בשיעור מס’ 4 – בניית תכנית תיקון אישית

בשיעור זה נתחיל להוריד את התכנים שנלמדו בקורס לעולם המעשה, ובאמצעות הכלים שרכשנו נתחיל בע”ה לבנות תכנית עבודה אישית, מסודרת ושיטתית שתאפשר לנו להשתחרר מהמסרים הטועים ולהטמיע בתוכינו את המסרים המתוקנים שיאפשרו לנו להתפתח ולצמוח על גבי ציר הגדילה עד למימוש השלם היציב והמתוקן שגנוז עמוק בתוכינו.

היקף וזמינות הקורס

מס’ שיעורים:

סה”כ זמן הדרכה: כ-7 שעות

זמינות הקורס: הקורס נשאר אצלכם לתמיד, תוכלו להיכנס אליו מתי שתרצו ללא הגבלה של זמן

מחיר: 400 ש”ח

איך זה עובד?

זהו קורס מוקלט שהועבר בשידור חי בזום בחודש אייר תש”פ (מאי 2020) וניתן כעת לצפייה חופשית בסגנון של לימוד עצמי. לאחר התשלום וההרשמה תקבלו פרטי גישה לקורס ותוכלו לצפות בו בזמנכם החופשי. 

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד